Modernistlerin “Ver-Kurtul” Kolaycılığı

Zihni modernite tarafından iğdiş edilmiş modern Müslümanlar, Batı’ya karşı, gerek Kur’ân’ın gerekse Sünnetin belirlediği birçok hükümden utandıkları için “Ver-Kurtul” basitliğiyle Batı’nın sevmediği hoş görmediği, eleştirdiği herşeyi “İslâm’da bu yok, Kur’ân’da şu yok, aslında şu şöyledir, bu böyledir” diyerek İslâmı modern değer yargılarına uygun hale getirmeye çalışıyorlar.
Tıpkı başörtülü annesinden utandığı için, onunla görülmemeye gayret eden kulağı küpeli, yırtık kotlu hippi züppeler gibi…
En azından ateistler kadar tutarlı olun, omurgalı olun! Onlar işlerine gelmediği için komple inkar ediyorlar, değiştirmeye çalışmıyorlar sizin gibi.

İslâm budur, Din budur!.
Hz. Peygamber’den (s.a.v.), Sahabe-i Kirâm’dan ve İslâm’ın ilk asırlarından bugüne dek gelmiş olan Sahih İslâm inancını beğenmiyorsanız, zihin konforunuza, modern değer yargılarınıza uygun mebzûl miktarda değişik inanç şekilleri var zaten.
Hıristiyan olun meselâ! Nasıl olsa size göre günümüzde yaşayan Yahudi ve Hıristiyanların cehenneme gidip gitmeyeceği de meçhul…

Şükrü Yaşar

Bir Cevap Yazın